امام صادق (ع) از رسول خدا (ص) نقل فرمودند: سه طایفه شفاعت می‌کنند و شفاعتشان پذیرفته می‌شود: پیغمبران، علماء و شهدا....................رسول‌ خدا (ص) فرمود: مافوق هر نیکی، نیکی بیشتر و هنری وجود دارد، آنجا که مردی که در راه خدا کشته می‌شود، بالاتر از آن نیک نیست......................رسول خدا (ص) فرموده است: خداوند چنین فرموده است، من جانشین شهید در خانواده وی هستم. هر کسی رضایت خانواده شهید را جلب کند، رضایت مرا جلب کرده است.................رسول خدا (ص) فرمود: شهید هفتاد نفر از بستگان خود را شفاعت می‌کند.
حدیث

مسئول امنیت پروازی که در حج تا خدا پرواز کرد
همزمان با فرا رسیدن موسم حج شهید حاج محسن ارومی روایت شد .

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
همزمان با فرا رسیدن موسم حج شهید حاج محسن ارومی روایت شد .

به گزارش  روابط عمومی فرهنگسرای رضوان ؛ برنامه در محضر شهیدان در ساعات آغازین صبح روز یکشنبه 14/7/92 و در محل یادمان شهدای حج با همراهی یاران مجموعه رضوان برمزار آن شهید انجام و دفتر سیره زندگی شهید ارومی به روایت نشست.

 این گزارش حاکی است ؛ از نکات مهم سیره زندگی این شهید میتوان به نقشهای مهم ایشان در طول دوران دفاع مقدس و روزهایی را که در کنار شهید سید مجتبی هاشمی سپری کرده بود اشاره کرد .

گفتنی است شهید ارومی مسئول امنیت پرواز فرودگاه ها بوده و بارها نقشه منافقان را در خصوص ربودن هواپیماها نقش برآب کرده بود.

 

این شهید والامقام در سال 1366 در حالی که مشغول انجام عبادی مناسک حج بود بدست ایادی آل سعود در کنار دیگر شهدای حج به درجه رفیع شهادت رسید و لبیک گویان دعوت حق را پذیرفت .

ب

>دسته بندی:اخبار فرهنگسرا, آخرین اخبار, اخبار فرهنگسرا, آخرین اخبار, خبر مهم
تعداد بازدید 353 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات